Csalánlé:
Az évelő nagy csalán friss növényi részeiből (levél, szár) 1kg-ot, szárított növényi részeiből 100-200 g-ot 2 liter vízben felfőzünk (20-30 percig). A főzetet átszűrjük, és hetenként egyszer a növényekre permetezzük. A talajt is megpermetezhetjük a növény körül. Hatásos lehet a növények ellenálló képességének a növelésére, mert makro-, mikroelem, vitaminok, enzimek és szilícium van benne.
Kamillalé:
A gyógynövényként is ismert kamilla 10 g szárított virágát 2 l vízben leforrázzuk, majd 1 órán át állni hagyjuk. Leszűrt leve segíti a növények egészséges fejlődését, ezért használhatjuk permetezésre (havonta kétszer), valamint megcsávázásra (pl.: zöldbab, zöldborsó). Hatása fokozható, ha a macskagyökérlével együtt alkalmazzuk 1:1 arányban.
Macskagyökérlé:
A macskagyökér begyüjtött virágait lemossuk esővízzel, egy kevés esővizet hozzáadunk és konyhai darálón ledaráljuk. Az így kapott pépet egy darab tüllbe kötve alaposan kinyomkodjuk. A kinyomtt levet üvegbe töltjük, bedugaszoljuk és hűvös helyen tároljuk. Akár 1 évig is felhasználhatjuk. Termésfoozásra is használhatjuk a zöldbab, zöldborsó, paradicsom és uborka esetében, valamint a paradicsom barnafoltossága ellen.
Trágyázásra használható levek:
-Feketenadálytő-lé: növények táplálására;
-Édesköménylé: növekedésserkentő;
-Fejeskáposzta-lé: növekedésserkentő;
-Gyermekláncfű-lé: növekedésszabályozó, termésminőség-javító;
-Körömviráglé: erősítő, egészséget segítő;
-Hagymalevek (vörös, fok, metélő): fertőtlenítő és a gyomnövényekre csírázásgátló hatású.
Szárított gyógynövényekből is készíthetünk levet. Ilyen gyógynövények a zsurló, cickafarkfű, gilisztaűző varádics, zsálya levendula stb.